Даниел Крстески

(Видео) Даниел Крстески ја препеа „Земјо мила“, песна со која се дочекувал Тито

Младиот пејач Даниел Крстески деновиве ја преработи песната „Земјо мила“ од Никола Давидовски – Коле. Песната е создадена во 1977 година од композиторот Јане Коџабашија. …

(Видео) Даниел Крстески ја препеа „Земјо мила“, песна со која се дочекувал Тито Прочитај повеќе »

(Видео) Со згодни девојки Даниел Крстески ќе ја освојува сцената

Младиот пејач Даниел Крстески денес го промовираше спотот за најновата песна „Сто една“. Покрај Даниел како автор се потпишува и Борјан Кралески, а се снимаше на …

(Видео) Со згодни девојки Даниел Крстески ќе ја освојува сцената Прочитај повеќе »

Scroll to Top