Даниел Субашиќ

(Фото) Колинда ги награди Манџукиќ, Чорлука и Субашиќ

Тројца поранешни фудбалски репрезентативци на Хрватска, Ведран Чорлука (32), Даниел Субашиќ (34) и Марио Манџукиќ (32) вечерва ја примија државната награда „Ред Кнез Бранимир“, која …

(Фото) Колинда ги награди Манџукиќ, Чорлука и Субашиќ Прочитај повеќе »

Даниел Субашиќ: Јас повеќе не сум Србин

Ѕвездата на хрватската репрезентација, голманот Даниел Субашиќ, повторно стана интересен за јавноста поради своето потекло, но и поради својата преубава сопруга. По победата над Данците, …

Даниел Субашиќ: Јас повеќе не сум Србин Прочитај повеќе »

Дедото на Субашиќ ѝ се заканувал на својата ќерка

Даниел Субашиќ, голманот кој ја однесе хрватска репрезентација во четвртфиналето на Мундијалот во Русија, е со потекло од Србија, а таткото на неговата сопруга сакал …

Дедото на Субашиќ ѝ се заканувал на својата ќерка Прочитај повеќе »

Scroll to Top