Поранешната на Роналдо купи фудбалски клуб

Поранешната девојка на Кристијано Роналдо, Чилеанката Даниела Чавез, го купила фудбалскиот клуб Rancagua Sur Sports Clu, кој се натпреварува во третата дивизија во Чиле. Таа вели …

Поранешната на Роналдо купи фудбалски клуб Прочитај повеќе »