Почина Дара Чалениќ, познатата актерка од „Жикина династија“

Актерката Дара Чалениќ почина синоќа на 87-годишна возраст. Таа почина по долгата и тешка битка со болеста. Погребот ќе се изврши во кругот на семејството во …

Почина Дара Чалениќ, познатата актерка од „Жикина династија“ Прочитај повеќе »