Почина италијанската глумица Дарија Николоди

  Познатата италијанска глумица и сценаристка Дарија Николоди почина на 70 години. Трагичната вест ја потврдија нејзината ќерка, глумицата Асија Арџенто, на „Инстаграм“. Николди е …

Почина италијанската глумица Дарија Николоди Прочитај повеќе »