Македонскиот фудбалер Дарко Чурлинов освои пехар во Англија

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов со неговиот тим Барнли го освоија трофејот за шампиони на Чемпионшип лигата на Англија. Барнли кој оваа сезона беше најдобар во втората …

Македонскиот фудбалер Дарко Чурлинов освои пехар во Англија Прочитај повеќе »