Дејан Манасков

(Фото) Манасков со Веспрем го освои Купот на Унгарија

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков, денеска со Веспрем, го освои купот во Унгарија. Во финалето неговиот тим триумфираше над екипата на Пик Сегед, со 28:26. Со …

(Фото) Манасков со Веспрем го освои Купот на Унгарија Прочитај повеќе »

(Галерија) Борко се жени, раскошна свадба во ноќта пред Бадник

Со песна од Тони Цетински, која ја избраа за прв свадбен валцер, голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски, вечерва прави свадба со сопругата Николина. …

(Галерија) Борко се жени, раскошна свадба во ноќта пред Бадник Прочитај повеќе »