Џефри Епстајн

Смртта на педофилот Џефри Епстајн остана мистерија, сѐ уште не се знае кои од светските ѕвезди биле на неговиот список со клиенти

Поминаа три години откако Џефри Епстајн, озлогласениот милијардер и педофил, се уби во својата ќелија во затворот во Менхетен, додека го чекаше судењето за трговија …

Смртта на педофилот Џефри Епстајн остана мистерија, сѐ уште не се знае кои од светските ѕвезди биле на неговиот список со клиенти Прочитај повеќе »

Принцот Чарлс му забрани на Ендру влез во дворецот Виндзор

Принцот Чарлс му забрани на својот помлад брат Ендру, да се држи подалеку од кралското семејтво, но и од дворецот Винѕор, се додека трае судењето …

Принцот Чарлс му забрани на Ендру влез во дворецот Виндзор Прочитај повеќе »

Бил Клинтон бил поврзан со Џефри Епштајн, фотографиите во домот на педофилот милијардер го потврдуваат тоа

Бил Клинтон бил поврзан со Џефри Ептајн, а фотографиите во домот на педофилот милијардер го потврдуваат тоа, пишуваат светските медиуми. Новите докази претставуваат големи проблеми …

Бил Клинтон бил поврзан со Џефри Епштајн, фотографиите во домот на педофилот милијардер го потврдуваат тоа Прочитај повеќе »

Епстајн една од девојките ја запознал и со Доналд Трамп и принцот Ендру, сведочеше една од жртвите на милијардерот педофил

Првата жена која ја обвини Гислејн Максвел, партнерката на милијардерот педофил Џефри Епстајн, вчера сведочеше пред судот. Таа рече дека Епстајн ја запознал и со …

Епстајн една од девојките ја запознал и со Доналд Трамп и принцот Ендру, сведочеше една од жртвите на милијардерот педофил Прочитај повеќе »

Последен со кој Епстајн зборувал на телефон во затвор била девојка од Источна Европа, а на затворскиот психолог му кажал дека нема причина да се убие

Милијардерот педофил Џефри Епстајн, во последните часови од неговиот живот во затворот имал телефонски разговор со мистериозна девојка од Источна Европа. Како што покажуваат и …

Последен со кој Епстајн зборувал на телефон во затвор била девојка од Источна Европа, а на затворскиот психолог му кажал дека нема причина да се убие Прочитај повеќе »

Американците го затворија затворот во кој се уби Епстајн и во кој беше сместен Ел Чапо

Американската влада соопшти дека федералниот затвор во Њујорк во кој се уби милијардерот педофил Епстајн и во кој беше сместен и најозлогласниот наркошеф Ел Чапо …

Американците го затворија затворот во кој се уби Епстајн и во кој беше сместен Ел Чапо Прочитај повеќе »

Девојката на Џефри Епстајн може да го спаси принцот Ендру од робија

Девојката на покојниот милијардер и педофил Џефри Епстајн, Мадам Гилејн Максвел, би можела да го спаси принцот Ендру од робија. Таа во моментов е обвинета …

Девојката на Џефри Епстајн може да го спаси принцот Ендру од робија Прочитај повеќе »

Бил Гејтс призна дека се дружел со Џефри Епстајн и се покаја заради тоа

Основачот на Мајкрософт Бил Гејтс призна дека се дружел со осудениот педофил Џефри Епстајн, кој минатата година се самоуби во својата ќелија во Њујорк. Гејтс …

Бил Гејтс призна дека се дружел со Џефри Епстајн и се покаја заради тоа Прочитај повеќе »

(Видео) Поранешниот адвокат на Трамп го тужи „Нетфликс“ и бара 20 милиони долари откако во серијата за Епстајн го прикажале како сексуален предатор

Поранешниот адвокат на Доналд Трамп, Алан Дершовиц, подигна повеќемилионска тужба против „Нетфликс“ и продуцентите на шоуто Jeffrey Epstein: Filthy Rich, затоа што смета дека во истото …

(Видео) Поранешниот адвокат на Трамп го тужи „Нетфликс“ и бара 20 милиони долари откако во серијата за Епстајн го прикажале како сексуален предатор Прочитај повеќе »

Џефри Епстајн се убил во нивна смена, наместо да го чуваат, стражарите виселе на интернет и заспале, на крајот лажеле во истрагата

Двајца затворски службеници чија задача била да го чуваат Џефри Епстајн, за време на ноќта кога се убил во њујоршкиот затвор, признаа дека ги фалсификувале …

Џефри Епстајн се убил во нивна смена, наместо да го чуваат, стражарите виселе на интернет и заспале, на крајот лажеле во истрагата Прочитај повеќе »

Бил Гејтс сакал Џефри Епстајн да му среди да добие Нобелова награда за мир

Основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс сакал неговиот пријател, милијардерот и осуден педофил, Џефри Епстајн, да му среди за да добие Нобелова награда, сметаат некои теоретичари …

Бил Гејтс сакал Џефри Епстајн да му среди да добие Нобелова награда за мир Прочитај повеќе »

Мелинда побарала развод од Бил Гејтс, откога дознала дека се состанувал со Џефри Епштајн

Иако Бил и Мелинда Гејтс неодамна изјавија дека се разведуваат, тој процес бил почнат уште пред две години, далеку од очите на јавноста, пренесува „Волстрит …

Мелинда побарала развод од Бил Гејтс, откога дознала дека се состанувал со Џефри Епштајн Прочитај повеќе »

Уништена вилата на Џефри Епстајн, во која злоупотребувал малолетни девојки

Озлогласената луксузна вила на Флорида, на познатиот милијардер-педофил Џефри Епстајн, во која се случувале разни злоупотреби и подведувања на малолетни девојчиња, е срушена до темел. …

Уништена вилата на Џефри Епстајн, во која злоупотребувал малолетни девојки Прочитај повеќе »

И Вуди Ален меѓу пријателите на контроверзниот Џефри Епстајн

Во последната епизода од документарниот филм „Фароу против Ален“, во кое се зборува за мрачното минато на популарниот режисер Вуди Ален, се говори и за …

И Вуди Ален меѓу пријателите на контроверзниот Џефри Епстајн Прочитај повеќе »

(Фото) Домот на милијардерот педофил Џефри Епстајн продаден за 51 милион долари

Луксузниот дом на познатиот милијардер педофил Џефри Епстајн бил продаден на непознат купувач за 51 милион долари. Куќата се наоѓа во општината Менхетен во Њујорк. …

(Фото) Домот на милијардерот педофил Џефри Епстајн продаден за 51 милион долари Прочитај повеќе »

(Видео) Бил Клинтон бил на островот на педофилот Џефри Епстајн

Четириесет и вториот американски претседател Бил Клинтон, бил на островот на осудениот педофил Џефри Епстајн. Според дневниците на Епстајн, Клинтон летал повеќе од десетина пати …

(Видео) Бил Клинтон бил на островот на педофилот Џефри Епстајн Прочитај повеќе »

„Њујорк пост“ објави фотографии од островот на оргиите, каде што Џефри Епштајн силувал малолетни девојчиња

Осторовот на милијардерот и осуден педофил, Џефри Епштајн, крие мрачни тајни, пишува американскиот весник „Њујорк пост“, кој објави и неколку фотографии од ова место. Епштајн, …

„Њујорк пост“ објави фотографии од островот на оргиите, каде што Џефри Епштајн силувал малолетни девојчиња Прочитај повеќе »

Финансиерот на Џефри Епштајн починал под мистериозни околности

Гислејн Роберт Максвел, човекот за кого се верува дека го финансирал поранешниот милијардер и осуден педофил Џефри Епштајн, починал под мистериозни околности пред речиси две …

Финансиерот на Џефри Епштајн починал под мистериозни околности Прочитај повеќе »

(Видео) Девојката која го масирала Бил Клинтон може скапо да го чини Џо Бајден на изборите

Фотографијата на која една од девојките на починатиот милијардер и педофил Џефри Епстајн го масира поранешниот американски претседател Бил Клинтон може скапо да го чини …

(Видео) Девојката која го масирала Бил Клинтон може скапо да го чини Џо Бајден на изборите Прочитај повеќе »

Џефри Епстајн му местел девојки на принцот Ендру, за подоцна да го уценува

Познатиот милијадер и осуден педофил, кој годинава се обеси во затворот во Њујорк, Џефри Епстајн, му наоѓал девојки на синот на британската кралица Елизабета, поранешниот …

Џефри Епстајн му местел девојки на принцот Ендру, за подоцна да го уценува Прочитај повеќе »