Џефри Епстајн

Како прочуениот педофил Џефри Епстајн станал милијардер

Американскиот новинар Едвард Џеј Епстајн открива за „Дејли Мејл“, на кој начин поранешниот американски милијадер и осуден педофил, Џефри Епстајн, стигнал до неговото богатство. Џеј …

Како прочуениот педофил Џефри Епстајн станал милијардер Прочитај повеќе »

(Видео) Девојката на Епштајн ја глумела кралицата Елизабета, а Кевин Спејси бил вовојдата

Девојката на поранешниот американски милијардер и педофил Џефри Епштајн, Гилејн Максвел, ја глумела британската кралица Елизабета Втора покрај актерот Кевин Спејси за време на својот …

(Видео) Девојката на Епштајн ја глумела кралицата Елизабета, а Кевин Спејси бил вовојдата Прочитај повеќе »

(Видео) Девојката на Џефри Епстајн ќе се спогоди и ќе се извлече од затвор

Девојката на поранешниот американски милијардер и педофил Џефри Епстајн, Гислејн Максвел, би можела да се извлече од затвор, пренесуваат светските медиуми. Извори блиски до истрагата …

(Видео) Девојката на Џефри Епстајн ќе се спогоди и ќе се извлече од затвор Прочитај повеќе »

По аферата со педофилија, за принцот Ендру нема повеќе место во палатата

Синот на британската кралица Елизабета Втора, принцот Ендру, се откажа од кралските должности минатата година, поради скандалот поврзан со неговиот покоен пријател Џефри Епстајн, кој …

По аферата со педофилија, за принцот Ендру нема повеќе место во палатата Прочитај повеќе »

Бил Клинтон и Кевин Спејси биле вклучени во оргиите на Епстајн

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон заведувал малолетнички, исто како и неговиот пријател американскиот милијардер и осуден педофил Џефри Епстајн, кој годинава се обеси во својата …

Бил Клинтон и Кевин Спејси биле вклучени во оргиите на Епстајн Прочитај повеќе »

(Видео) Епстајн не планирал да се убие, се подготвувал за одбраната во суд

Поранешниот милијардер и осуден педофил, Џефри Епстајн, кој беше најден обесен во неговата ќелија во затворот во Њујорк, не планирал да се убие, тврди неговиот …

(Видео) Епстајн не планирал да се убие, се подготвувал за одбраната во суд Прочитај повеќе »

(Видео) Сведок тврди дека го видел принцот Ендру со една од жртвите на Епстајн

Електросервисерот Стив Скали, кој на почетокот на 2000 година бил повикан на приватниот оствор „Литл Сент Џејмс“ за да ја поправи телефонската мрежа, вели дека …

(Видео) Сведок тврди дека го видел принцот Ендру со една од жртвите на Епстајн Прочитај повеќе »

ФБИ ќе го испрашува принцот Ендру за случајот со Џефри Епстајн и неговата поврзаност со педофилија

Синот на кралицата Елизабета, принцот Ендру ќе соработува со агентите на Федералното истражно биро (ФБИ), за случаевите со педофилија и неговата поврзаност со починатиот милијардер …

ФБИ ќе го испрашува принцот Ендру за случајот со Џефри Епстајн и неговата поврзаност со педофилија Прочитај повеќе »

(Видео) Епстајн не се обесил, откриени снимки од ќелијата

Форензичарот, патолог и доктор Мајкл Бејден тврди дека Џефри Епстајн, милијардерот и педофил, најверојатно е убиен и дека тој не се обесил во неговата ќелија …

(Видео) Епстајн не се обесил, откриени снимки од ќелијата Прочитај повеќе »

Епстајн злоупотребувал единаесетгодишни девојчиња

Нови докази се откриени и објавени во јавноста во случајот со сега веќе покојниот милијардер Џефри Епстајн. Новите докази покажуваат дека Американецот злоупотребувал стотина млади …

Епстајн злоупотребувал единаесетгодишни девојчиња Прочитај повеќе »

(Видео) Уништена снимката од ќелијата на Џефри Епстајн

Снимката од безбедносните камери кои го фатиле првиот обид на Џефри Епстајн да си го одземе животот, случајно е уништена. Обвинителството вели дека се работи …

(Видео) Уништена снимката од ќелијата на Џефри Епстајн Прочитај повеќе »

(Видео) Шест теории на заговор што ја одбележаа 2019 година

Било да се работи за слетување на Месечината или нападот на кулите-близначки на 11 септември, теориите на заговор секогаш се популарни во светот. Во последните …

(Видео) Шест теории на заговор што ја одбележаа 2019 година Прочитај повеќе »

Принцот Ендру ја избегнал семејната прошетка на божиќната миса

Британскиот принц Ендру ја избегна традиционалната прошетка со кралското семејство на божиќната миса, пренесуваат британските медиуми. Ендру не се појавува во јавност откако минатиот месец …

Принцот Ендру ја избегнал семејната прошетка на божиќната миса Прочитај повеќе »

Една од жртвите на принцот Ендру и педофилот Епстајн, се плаши за својот живот

По интервјуто во кое го обвини американскиот милијардер Џефри Епстајн за сексуално злоставување, Вирџинија Робертс вели дека се плаши за својот живот. Таа открила дека …

Една од жртвите на принцот Ендру и педофилот Епстајн, се плаши за својот живот Прочитај повеќе »

Уште една жена го обвини Епстајн за сексуално злоставување

Ејми Меклур е новата жртва која се најде на списокот на жени кои го обвинија педофилот милијардер Џефри Епстајн, кој годинава се самоуби во затворската …

Уште една жена го обвини Епстајн за сексуално злоставување Прочитај повеќе »

(Видео) Чуварите на Епстајн наместо да го гледаат, тие кобната ноќ седеле на интернет

Двајцата чувари кои биле на смена во затворот во кој престојувал милијардерот педофил Џефри Епстајн се обвинети дека го фалсификувале записникот и дека не ја …

(Видео) Чуварите на Епстајн наместо да го гледаат, тие кобната ноќ седеле на интернет Прочитај повеќе »

„Блумберг“: Интервјуто на принцот Ендру е најголемата катастрофа во кралското семејство по смртта на принцезата Дајана

Интервјуто кое неодамна го даде принцот Ендру за Би-би-си во врска со случајот на педофилија и неговото познанствво со Џефри Епстајн е најголемата катастрофа што …

„Блумберг“: Интервјуто на принцот Ендру е најголемата катастрофа во кралското семејство по смртта на принцезата Дајана Прочитај повеќе »

„Не се сеќавам на тие жени, сè е заговор“ – принцот Ендру за случајот со педофилија и Епстајн

Принцот Ендру, синот на британската кралица Елизабета Втора и брат на принцот Чарлс, ги отфрли сите обвинувања на негова сметка за поврзаноста со милијардерот Џефри …

„Не се сеќавам на тие жени, сè е заговор“ – принцот Ендру за случајот со педофилија и Епстајн Прочитај повеќе »

Американска водителка тврди дека пред три години ѝ забраниле да ја емитува приказната за Епстајн

Познатата американска водителка Ејми Робак, вработена во телевизијата „АБЦ“, тврди дека приказната за сексуалната злоупотреба на познатиот американски милијардер и осуден педофил Џефри Епстајн ја …

Американска водителка тврди дека пред три години ѝ забраниле да ја емитува приказната за Епстајн Прочитај повеќе »