(Фото) Домот на милијардерот педофил Џефри Епстајн продаден за 51 милион долари

By

Луксузниот дом на познатиот милијардер педофил Џефри Епстајн бил продаден на непознат купувач за 51 милион долари. Куќата се наоѓа во општината Менхетен во Њујорк.

Приходите од продажбата ќе бидат наменети за програмата за отштета за неговите жртви кои сега повторно може да поднесат нови побарувања.

Една од најбараните недвижнини во Њујорк, седумкатниот дворец со богатство на уметнички слики и мебел, има 15-тина дабови врати, увезен француски мебел и украсни детали по нарачка.

Поседува и загреани тротоари и огромен галериски простор што ја опфаќа ширината на целата куќа. За потсетување, голем број девојки и жени го обвинија сега веќе починатиот Епстајн за трговија со малолетници за сексуално искористување.

Во обвиненијата беше наведено дека тој ги подведувал и ги продавал на негови пријатели, познати бизнисмени, актери и политичари.

Епстајн се обеси во својата ќелија во затвор во Њујорк, додека го чекаше судењето. Главниот медицински стручњак во Њујорк изјави дека причина за смртта е самоубиство со бесење.

 

Ќе ви се допадне

TwistMoe: Skull-face Bookseller Honda-san anime episode 12 online free at https://twistmoe.net free anime

https://aniwatch.pro watch anime dub

Watch Little Witch Academia: The Enchanted Parade (Dub) Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch Maburaho (Dub) animekisa Episode 24 animekisa

Youmagine: https://www.youmagine.com/kissanimemx/designs

Trepup: https://www.trepup.com/gogoanimelol/