Џејкоб Ченсли

(Видео) Канон Шаман ја призна вината, човекот што влезе во Капитол заврши во затвор

Американски сојузен судија во средата го осуди Џејкоб Ченсли, познат и како Канон Шаман, на затворска казна од 41 месец затоа што насилно влезе во …

(Видео) Канон Шаман ја призна вината, човекот што влезе во Капитол заврши во затвор Прочитај повеќе »

Мажот со роговите кој влезе во Капитол – „Трамп ме измами“

Џејкоб Ченсли, кој се прослави со неговиот влез во Капитол маскиран со крзно и рогови на главата, сега изјавил дека бил изманипулиран и измамен од …

Мажот со роговите кој влезе во Капитол – „Трамп ме измами“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top