Џејми Ли Кертис

Џејми Ли Кертис за пластичните операции: Ич не ми помогнаа, а станав само зависник

Глумицата Џејми Ли Кертис отворено говореше за опасностите кои ги крие секоја пластична операција и за наметнатите идеали за убавина. Таа и на своја кожа …

Џејми Ли Кертис за пластичните операции: Ич не ми помогнаа, а станав само зависник Прочитај повеќе »

(Фото) Атиџе ѝ подари мед на Џејми ли Кертис

Атиџе,  главниот лик во документарниот филм „Медена земја“, ѝ подари тегла мед на холивудската глумица Џејми ли Кертис. Актерката го покажа подарокот на „Инстаграм“. „Изненадување. …

(Фото) Атиџе ѝ подари мед на Џејми ли Кертис Прочитај повеќе »

„Медена земја“ е совршен филм, Џејми Ли Кертис воодушевена од македонскиот кандидат за Оскар

По коментарите на светската актерка Сара Џесика Паркер, за документарецот „Медена земја“ се огласи и нејзината колешка Џејми Ли Кертис. Таа ги пренесе импресиите на „Твитер“ …

„Медена земја“ е совршен филм, Џејми Ли Кертис воодушевена од македонскиот кандидат за Оскар Прочитај повеќе »

Scroll to Top