џејсон мамоа

(Видео) Натпреварувач на „Гранд“ како Џејсон Момоа, покажа мускули на сцена

Жарко Маџиќ кој се натпреварува во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, стана миленик на женската публика откако на последниот настап ја соблече јакната на сцена и …

(Видео) Натпреварувач на „Гранд“ како Џејсон Момоа, покажа мускули на сцена Прочитај повеќе »

Македонци креираа специјални ефекти за филмови во трката за „Оскар“

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти FX-3X учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на 5 од вкупно 20 филмови што се најдоа во трката …

Македонци креираа специјални ефекти за филмови во трката за „Оскар“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top