Директорот на „Твитер“: Забраната на налогот на Трамп беше исправен, но и опасен преседан

Извршниот директор на „Твитер“, Џек Дорси изјави дека забраната на налогот на американскиот претседател Доналд Трамп, била исправна одлука на компанијата, но истовремено и опасен …

Директорот на „Твитер“: Забраната на налогот на Трамп беше исправен, но и опасен преседан Прочитај повеќе »