Џеки Кенеди

(Фото) Фотографиите од голата Џеки Кенеди, заради суровоста на нејзиниот сопруг

Фотографиите од Џеки Кенеди како опуштено шета на плажа на островот Скорпиос во Грција без ниту едно парче облека на себе предизвикаа вистински скандал во …

(Фото) Фотографиите од голата Џеки Кенеди, заради суровоста на нејзиниот сопруг Прочитај повеќе »

(Видео) Се продаде приватниот остров на Џеки Кенеди

Островот кој припаѓал на Жаклина Кенеди Оназис, вдовицата на убиениот американски претседател Џон Кенеди, е продаден на две непрофитни организации за цена од 27 милиони …

(Видео) Се продаде приватниот остров на Џеки Кенеди Прочитај повеќе »

Тајната на розовиот костим што го носеше Џеки кога беше убиен Џон Кенеди

Кога Џон Кенеди беше застрелан во Далас на 22 ноември 1963 година, крвта се распрска по розовиот костим на „Шанел“ што го носеше неговата сопруга …

Тајната на розовиот костим што го носеше Џеки кога беше убиен Џон Кенеди Прочитај повеќе »

Колинда ја ископира Меланија од глава до петици

Колинда Грабар-Китаровиќ го пречека израелскиот претседател Реувен Ривлин, а за таа пригода хрватската претседателка избрала соодветна облека, сметаат модните критичари. Колинда се решила за идентичен …

Колинда ја ископира Меланија од глава до петици Прочитај повеќе »

Scroll to Top