(Видео) Илон Маск ги испрати првите цивили во вселената

Од компанијата на Илон Маск, SpaceX, утринава во два часот по локално време ги испратија првите цивили во вселената. Тие полетаа со ракетата Falcon 9 …

(Видео) Илон Маск ги испрати првите цивили во вселената Прочитај повеќе »