ЕХФ

(Фото) Кире Лазаров е најдобар ракометар во Европа на сите времиња, ЕХФ објави статистика од Лигата на шампионите

Македонскиот ракометар Кире Лазаров е прв на листата од 16.612 ракометари од целиот свет на стрелци на европските натпреварувања, според ЕХФ. Лазаров има 1.596 гола, …

(Фото) Кире Лазаров е најдобар ракометар во Европа на сите времиња, ЕХФ објави статистика од Лигата на шампионите Прочитај повеќе »

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Македонскиот ракометен клуб Вардар остана без место во Лигата на шампионите. Причината за ваквиот потег на Европската ракометна федерација е поради неиполнети финансиски обврски на …

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите Прочитај повеќе »

ЕХФ парично ја казни Македонија со 2.000 евра

Европската ракометна федерација (ЕХФ), парично ја казни македонската репрезентација со 2000 евра уште по првиот меч на Европското првенство. Македонија беше казнета затоа што ракометарите …

ЕХФ парично ја казни Македонија со 2.000 евра Прочитај повеќе »

ЕХФ со емотивно видео за Вардар и патот до шампионската титула

ЕХФ го објави видеото за ракометарите на Вардар и нивниот пат до освојување на европската шампионска титула. Вардар во финлето го победи Веспрем во Келн, …

ЕХФ со емотивно видео за Вардар и патот до шампионската титула Прочитај повеќе »