(Видео) По седум години, падна снег во Ерусалим

По седум години, заврна снег во Ерусалим, пренесуваат светските медиуми. Во текот на ноќта израелскиот град беше погоден од снежна бура, јавува „Ројтерс“. Snow falls …

(Видео) По седум години, падна снег во Ерусалим Прочитај повеќе »