Конгресмен ја обвини Иванка Трамп дека го прекршила законот

Председавачот на Надзорниот одбор во Претставничкиот дом на Конгресот во САД, Елајџа Камингс ја обвинил Иванка Трамп, ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, дека не …

Конгресмен ја обвини Иванка Трамп дека го прекршила законот Прочитај повеќе »