елена андоновска

(Видео) Елена Андоновска со преработка на стара македонска песна за 120 години Илинден

Фолк-пејачката Елена Андоновска ден пред македонскиот празник Илинден, ја промовираше нејзината нова песна „Тапан чука мила мамо“. Песната е стара македонска која доби нов музички …

(Видео) Елена Андоновска со преработка на стара македонска песна за 120 години Илинден Прочитај повеќе »

Пејачката Елена Андоновска го доби третиот син Лазар

Пејачката Елена Андоновска стана мајка по третпат. Сопругот Марјан ја сподели убавата вест и напиша дека добиле уште еден син Лазар. „Јосиф и Андреј добија …

Пејачката Елена Андоновска го доби третиот син Лазар Прочитај повеќе »

(Видео) Елена Андоновска преработи стара народна песна

Пејачката Елена Андоновска сними спот за песната „Мома седи на чардакот“ која е дел од нејзиниот албум „Кој што ме чуе да пеам“. Ова е втора …

(Видео) Елена Андоновска преработи стара народна песна Прочитај повеќе »

Scroll to Top