елена митева

(Фото) Синот на Елена и Вишка стана прваче

Водителката од „Телма“ телевизија, Елена Митева го испрати својот син Дион во прво одделение. Таа се пофали на „Инстаграм“ и сподели фотографија со порака „Прваче, …

(Фото) Синот на Елена и Вишка стана прваче Прочитај повеќе »

Почнува третата сезона „Утринска на Телма“

В понеделник, 3 септември, ќе почне да се емитува третата сезона на емисијата „Утринска на Телма“. Марко, Елена, Гоце и Цеце по неколкумесечна пауза почнуваат ново …

Почнува третата сезона „Утринска на Телма“ Прочитај повеќе »

(Видео) „Утринци“ прославија втор роденден

„Утринска на Телма“ денес прославува две години од емитувањето на првата емисија. Цеце Трајковска, Елена Митева, Гоце Андреевски и Марко Марк заедно ги поздравија гледачите …

(Видео) „Утринци“ прославија втор роденден Прочитај повеќе »

Scroll to Top