емир

Славниот Џери Луис глумеше во ремек-делото на Емир Кустурица

Легендарниот актер, забавувач и комичар Џери Луис почина на 91-годишна возраст. Во текот на кариерата глумеше во многу познати филмски остварувања, меѓу кои и  филмот …

Славниот Џери Луис глумеше во ремек-делото на Емир Кустурица Прочитај повеќе »

ЗАБРАНА ОД КИЕВ – Емир Кустурица стигна на украинската црна листа – Еве за што!

Српскиот режисер и музичар Емир Кустурица стигна во базата на украинскиот сајт „Миротворец“. Како што е соопштено, тој е на списокот ставен поради „намерното кршење …

ЗАБРАНА ОД КИЕВ – Емир Кустурица стигна на украинската црна листа – Еве за што! Прочитај повеќе »

Scroll to Top