Емпајар стејт билдинг во боите на македонското знаме

Вечерва во Пјонгчанг, Јужна Кореја ќе се одржи церемонијата на свеченото отворање на Зимските олимписки игри. Во таа чест, боите на македонското знаме, заедно со …

Емпајар стејт билдинг во боите на македонското знаме Прочитај повеќе »