емра куртишова

Петар дојде на аудиција за вработување, а јас бев во жирито, си реков ’види што убав е дечково‘: Љубовната приказна на Емра Куртишова 

Македонската актерка Емра Кутришова неодамна се омажи со својот колега, актерот Петар Стојанов. По три години врска двојката реши да се венча, а свадбата беше …

Петар дојде на аудиција за вработување, а јас бев во жирито, си реков ’види што убав е дечково‘: Љубовната приказна на Емра Куртишова  Прочитај повеќе »

Се омажи Исаура од „Преспав“ со колегата Петар Стојанов: Многу сме среќни

Актерката Емра Куртишова која публиката ја засака како Исаура од серијата „Преспав“ се омажи за нејзиниот свршеник, актерот Петар Стојанов. Кога се сврши таа за …

Се омажи Исаура од „Преспав“ со колегата Петар Стојанов: Многу сме среќни Прочитај повеќе »

(Фото) Исаура од „Преспав“ се разладува на Матка

Легната покрај реката Треска, гумицата Емра Куртишова напиша дека ужива на сонцето. Популарната Исаура од „Преспав“ неодамна беше на Матка со пријатели, а сега објави …

(Фото) Исаура од „Преспав“ се разладува на Матка Прочитај повеќе »

Scroll to Top