Ендрју Куомо

„Си-ен-ен“ го отпушти водителот кој му помагал на брат му во обвиненијата за сексуално вознемирување

„Си-ен-ен“ го отпуштија водителот Крис Куомo, затоа што му помогнал на неговиот брат, поранешниот гувернер на Њујорк, Ендрју Куомо, во соочувањето со обвиненијата за сексуално …

„Си-ен-ен“ го отпушти водителот кој му помагал на брат му во обвиненијата за сексуално вознемирување Прочитај повеќе »

Гувернерот на Њујорк си поднесе оставка, откако истрагата покажа дека сексуално злоупотребувал неколку жени

Ендрју Куомо, гувернер на американската сојузна држава Њујорк, си поднесе оставка од функцијата откога истрагата покажа дека сексуално злоупотребувал повеќе жени. Тој беше обвинет од …

Гувернерот на Њујорк си поднесе оставка, откако истрагата покажа дека сексуално злоупотребувал неколку жени Прочитај повеќе »

Scroll to Top