Енес Беговиќ

(Галерија) Синот на пејачот Енес Беговиќ беше погребан во Сараево, мајката и сопругата на Армин немаа сила да дојдат на погребот

На Градските гробишта Баре во Сараево денеска беше погребан синот на еден од најдобрите пејачи на народна музика Енес Беговиќ, Армин. Армин почина пред два …

(Галерија) Синот на пејачот Енес Беговиќ беше погребан во Сараево, мајката и сопругата на Армин немаа сила да дојдат на погребот Прочитај повеќе »

Халид Муслимовиќ му даде поддршка на фолк пејачот Енес Беговиќ кој го изгуби синот: Најтешко е кога ќе си го погребате детето

Синот на познатиот пејач Енес Беговиќ, Армин, почина на 29 години. Енес доби поддршка од голем број пријатели и колеги, а меѓу нив беше и …

Халид Муслимовиќ му даде поддршка на фолк пејачот Енес Беговиќ кој го изгуби синот: Најтешко е кога ќе си го погребате детето Прочитај повеќе »

Scroll to Top