Енио Мориконе

(Видео) Ремек-делата на легендарниот композитор Eнио Мориконе

Денеска на 91 година почина музичкиот гениј, италијанскиот композитор Енио Мориконе. Легендарниот музичар во својата кариера има напишано музика за повеќе од 500 филма, а …

(Видео) Ремек-делата на легендарниот композитор Eнио Мориконе Прочитај повеќе »

Почина легендарниот композитор на филмска музика Енио Мориконе

Ноќеска, во Рим, на 91-годишна возраст, почина легендарниот италијански композитор Енио Мориконе. Тој починал како последица од падот минатата недела кога си ја повредил бутната …

Почина легендарниот композитор на филмска музика Енио Мориконе Прочитај повеќе »

Енио Мориконе ќе го тужи „Плејбој“, за изјавата дека Тарантино бил кретен

Прочуениот италијански композитор и диригент Енио Мориконе, тврди дека никогаш не го нарекол Квентин Тарантино кретен и дека неговите обвинувања се смешни. Славниот уметник сега …

Енио Мориконе ќе го тужи „Плејбој“, за изјавата дека Тарантино бил кретен Прочитај повеќе »

Scroll to Top