(Видео) Патнички авион се заглави под мост во Индија

Патнички авион од компанијата „Ер Индија“ се заглавил под мост во Њу Делхи. Многумина прашуваат како е ова можно, а локалните медиуми пренесоа дека незгодата …

(Видео) Патнички авион се заглави под мост во Индија Прочитај повеќе »