Ана Брнабиќ: Дискриминирана сум, не можам да бидам во брак и да посвојам дете

Српската премиерка Ана Брнабиќ рече дека се чувствува дискриминирана од двете заедници, откако ЛГБТ-активистите ја дочекаа со свирежи на конференција во белградскиот Дом на млади …

Ана Брнабиќ: Дискриминирана сум, не можам да бидам во брак и да посвојам дете Прочитај повеќе »