Почина српскиот актер Феџа Стојановиќ

Актерот Феџа Стојановиќ по долго боледување почина вчера во Белград на 74-годишна возраст. Веста ја објавија од Театарот „Атаље 212“. Стојановиќ има дипломирано на Факултетот …

Почина српскиот актер Феџа Стојановиќ Прочитај повеќе »