фенербахче

(Видео) Фудбалер по само 35 секунди заработи црвен картон

Фудбалерот на Ризеспор, Фабрсио Бијано доби црвен картон по само 35 секунди. Неговиот тим загуби во 34 коло во турската лига од Фенербахче со 6:0, …

(Видео) Фудбалер по само 35 секунди заработи црвен картон Прочитај повеќе »

Навивач на Фенербахче починал од преголема радост по победата над Галатасарај

Навивач на турскиот гигант Фенербахче, Ахмет Ујсал, починал откако неговиот тим го победи Галатасарај. 60 годишниот маж се израдувал на голот на Фенербахче во 94 …

Навивач на Фенербахче починал од преголема радост по победата над Галатасарај Прочитај повеќе »

(Видео) Перо Антиќ му се заканува на Луиџи Датоме со ново потстрижување

Кошаркарите на Црвена звезда и Фенербахче синоќа се сретнаа во салата „Пионир“, каде што го одработија тренингот пред денешниот меч во рамки на Евролигата. „Црвено-белите“ …

(Видео) Перо Антиќ му се заканува на Луиџи Датоме со ново потстрижување Прочитај повеќе »

Scroll to Top