Фернандо Алонсо удрен од автомобил додека возел велосипед

Поранешниот светски шампион во Формула 1, Шпанецот Фернандо Алонсо, доживеа сообраќајка во Швајцарија додека возел велосипед. Тој бил префрлен во болница, откако во него удрил …

Фернандо Алонсо удрен од автомобил додека возел велосипед Прочитај повеќе »