Почина Фетс Домино, легендата на рокенролот

Познатиот американски пејач Фетс Домино, кој го паметиме по хитовите „Блубери хил“ и „Нели е тоа срамота“, (Blueberry Hill и Ain’t That a Shame) почина …

Почина Фетс Домино, легендата на рокенролот Прочитај повеќе »