Фиат

Кои автомобили можат најдолго да возат со резерва гориво

Редакцијата на веб-страницата Compare The Market открива кои автомобили можат најдолго да возат додека се на резерва со горивото. Биле тестирани 96 модели од 26 …

Кои автомобили можат најдолго да возат со резерва гориво Прочитај повеќе »

(Видео) Стотина луксузни автомобили изгореа во Италија

Во пожар што се случил во вторникот во Италија, покрај скапоцените „масерати“, најмногу настрадаа и возилата од типот „фиат 500L“. Како што пишуваат локалните медиуми, …

(Видео) Стотина луксузни автомобили изгореа во Италија Прочитај повеќе »

Возачот на белиот фиат последен ја видел принцезата Дајана, а потоа исчезнал

Поминаа речиси 20 години од ноќта на 31 август 1997 година, кога Анри Пол ги возеше принцезата Дајана и нејзиното момче Доди Фајед, како што …

Возачот на белиот фиат последен ја видел принцезата Дајана, а потоа исчезнал Прочитај повеќе »

Scroll to Top