(Видео) Британски министер на Тереза Меј истепа активистка

Државниот секретар во британското Министерство за надворешни работи Марк Филд, е суспендиран и го чека истрага поради тоа што брутално ја нападнал активистката на „Гринпис“. …

(Видео) Британски министер на Тереза Меј истепа активистка Прочитај повеќе »