Филип Темелковски

Градоначалникот на Кисела Вода стана татко

Филип Темелковски, градоначалникот на Кисела Вода, стана татко. Веста за раѓањето на синот ја сподели со своите пријатели на Фејсбук. „Добредојде синко во претставата наречена …

Градоначалникот на Кисела Вода стана татко Прочитај повеќе »

Градоначалникот Темелковски си ја одмара душата

Градоначалникот на скопската населба Кисела Вода, Филип Темелковски е во Охрид. Тој се пофали дека таму со семејството ќе ги мине велигденските празници, оти, како …

Градоначалникот Темелковски си ја одмара душата Прочитај повеќе »

Scroll to Top