Филипините

Дутерте нареди да биде убиен секој кој нема да го почитува карантинот

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте предупреди дека полицијата и војската ќе можат да го убијат секој граѓанин кој нема да ја почитува наредбата за едномесечен карантин, …

Дутерте нареди да биде убиен секој кој нема да го почитува карантинот Прочитај повеќе »

Дутерте им вети имунитет на сите кои ќе натепаат или застрелаат корумпиран политичар или административец

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте упати апел до граѓаните слободно да ги тепаат или да ги застрелаат корумпираните политичари. Дутерте им вети на сите имунитет кој …

Дутерте им вети имунитет на сите кои ќе натепаат или застрелаат корумпиран политичар или административец Прочитај повеќе »

(Видео) Негувателка го спаси бебето во јасли, пред да падне плафонот врз него

На социјалната мрежа „Редит“ објавено е видео од дадилка како го спасува бебето во колевка, само неколку секунди пред да се сруши плафонот на јасли …

(Видео) Негувателка го спаси бебето во јасли, пред да падне плафонот врз него Прочитај повеќе »

(Фото) Од стомак на кит извадени 40 килограми пластични кеси

Четириесет килограми пластични кеси биле пронајдени во труп на кит пронајден во близина на Филипините. Одговорните во Природонаучниот музеј на Филипините велат дека животното било …

(Фото) Од стомак на кит извадени 40 килограми пластични кеси Прочитај повеќе »

(Видео) Во автобус го фати сопругот со љубовница

Жена на Филипините го откри својот сопруг, возач на автобус, како ја изневерува на работното место. Бесната жена која веројатно го следела својот сопруг, верувајќи …

(Видео) Во автобус го фати сопругот со љубовница Прочитај повеќе »

Претседателот ќе си поднел оставка, само ако некој му донел селфи со Господ

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте, ветил дека ќе поднесе оставка доколку некој му докаже дека постои Господ. „Доколку постои и еден сведок кој може тоа да …

Претседателот ќе си поднел оставка, само ако некој му донел селфи со Господ Прочитај повеќе »

Џиновско суштество се појави на плажа на Филипини

Огромно мртво суштество, покриено со влакна, се насука на плажа на Филипините, поттикнувајќи некои жители да се молат од страв од можна пропаст. Дваесет метри долгото …

Џиновско суштество се појави на плажа на Филипини Прочитај повеќе »

Ватикан и Ријад потпишаа пакт за изградба на црква во Саудиска Арабија

Саудиска Арабија повеќе нема да биде единствената држава во заливот без јавни христијански места за славење на Бога откако беше потпишан договор меѓу локалните лидери …

Ватикан и Ријад потпишаа пакт за изградба на црква во Саудиска Арабија Прочитај повеќе »

Заговорник на теоријата за рамна земја исчезнал пловејќи кон крајот на светот

Шеесет и осумгодишниот Волтерс од Калифорнија исчезнал во Источниот Индиски Океан во обид да стигне до крајот на светот. Волтерс се надевал дека ќе успее …

Заговорник на теоријата за рамна земја исчезнал пловејќи кон крајот на светот Прочитај повеќе »

Scroll to Top