филмот

Филмот „Ема“ прогласен за најдобар хорор филм во 2017 година

На Третиот меѓународен непрофитен фестивал на страшни филмови за најдобар хорор во траење од 15 секунди прогласен е филмот „Ема“ на режисерот Даниел Лимер. Во жирито …

Филмот „Ема“ прогласен за најдобар хорор филм во 2017 година Прочитај повеќе »

Сцена од филмот „Лепа села лепо горе“ која никогаш не била прикажана во јавност

Филмското остварување на Срѓан Драгојевиќ од 1996 година „Лепа села лепо горе“ ја собра брилијантната актерска екипа предводена од главните актери Драган Бјелогрлиќ и Никола …

Сцена од филмот „Лепа села лепо горе“ која никогаш не била прикажана во јавност Прочитај повеќе »

Скршено стакло и крв се разлеа по улицата – Каскадер жена загина на снимањето на филмот

„Возач каскадер загина на сетот „Deadpool“ за време на снимањето на сцената со мотоциклот. Можеме само да потврдиме дека е во прашање жена“, објавија од …

Скршено стакло и крв се разлеа по улицата – Каскадер жена загина на снимањето на филмот Прочитај повеќе »

„Планетата на мајмуните: Војна“ – Филмот кој ги воодушеви критичарите

Во филмот „Планетата на мајмуните: „Војна“, во третиот и последен дел на популарниот блокбастер франшиза, кој стигнува низ кината на Балканот, денеска, режисерот Мет Ривс …

„Планетата на мајмуните: Војна“ – Филмот кој ги воодушеви критичарите Прочитај повеќе »

Scroll to Top