фимот

(ВИДЕО) Почина легендарниот генерал, од „Падот на црниот сокол“

Прочуениот актер, режисер, сценарист почина на 74 годишна возраст.Легендарниот актер, режисер и сценарист, Сем Шепард, почина на, а како што пренесуваат странските медиуми, неговиот живот …

(ВИДЕО) Почина легендарниот генерал, од „Падот на црниот сокол“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top