финале

Финалето на Мундијалот во Катар ќе се игра на златен стадион

Златниот стадион „Лусаил“ во Катар е местото каде што ќе се игра финалето од Мундијалот. Грандиозниот објект е дело на британското архитектонско студио „Фостер+партнерс“. Овој …

Финалето на Мундијалот во Катар ќе се игра на златен стадион Прочитај повеќе »

Украина со оркестарот „Калуш“ победи на Евровиизја

Победникот на овогодинешниот Евросонг е Украина, оркестарот Калуш со песната „Стефанија“ кој се одржа во Торино, Италија. Овој бенд на интересен начин ги спои хип …

Украина со оркестарот „Калуш“ победи на Евровиизја Прочитај повеќе »

Scroll to Top