ФК Вардар

Бифтек во сос од зелен бибер по рецепт на Дарко Глишиќ

Фудбалерот на „Вардар“ Дарко Глишиќ готви често. Најчесто готви јадења од месо или риба што се дополнети со многу зеленчук или со егзотични сосови што …

Бифтек во сос од зелен бибер по рецепт на Дарко Глишиќ Прочитај повеќе »

ФОТО: Синот на македонскиот Роналдо ужива како принц додека мама се тушира

Еден од најдобрите македонски фудбалери кој својата професионална кариера ја започна на 16 години во ФК „Вардар“, Боби Божиновски на својот Фејсбук профил сподели фотографија …

ФОТО: Синот на македонскиот Роналдо ужива како принц додека мама се тушира Прочитај повеќе »

Scroll to Top