(Видео) Почна летото за скопските фламинга, Зоолошката градина ја отвори лагуната

Скопската зоолошка градина ја отвори лагуната за фламингата. На Фејсбук објавија видео на кое се гледа како фламингата уживаат во топлите летни денови, околу зеленилото …

(Видео) Почна летото за скопските фламинга, Зоолошката градина ја отвори лагуната Прочитај повеќе »