Почина познатиот готвач Флојд Кардоз од коронавирус

Славниот индиски готвач Флојд Кардоз кој снимаше за „Нетфликс“ почина од коронавирус. Кардоз објави дека беше позитивен на вирусот на 18 март, а во болницата …

Почина познатиот готвач Флојд Кардоз од коронавирус Прочитај повеќе »