фолтин

(Видео) „Сила и Нервоза“ нов сингл на Суперхикс и Фолтин

По долго „крчкање“ конечно излезе најновиот албум на Суперхикс насловен како и истоимениот сингл „Сила и Нервоза“. Овој сингл е плод на едно долгогодишно музичко …

(Видео) „Сила и Нервоза“ нов сингл на Суперхикс и Фолтин Прочитај повеќе »

В сабота вечер „Пијан славеј“ ќе ја воскресне македонската шансона

В сабота вечер, на 23 март, во Јавна Соба концерт ќе одржи „Пијан славеј“. „Пијан славеј“ е музичко-поетски формат на Бранислав Николов од групата „Фолтин”, …

В сабота вечер „Пијан славеј“ ќе ја воскресне македонската шансона Прочитај повеќе »

(Фото) Секс и еротика е вистинско освежување во новиот спот на „Фолтин“

Четири нови песни се најдоа на новиот албум на групата „Фолтин“. Продуцент е Талески, а на албумот работеше и Ѓорче Ставрески, режисерот на „Исцелител“. Групата …

(Фото) Секс и еротика е вистинско освежување во новиот спот на „Фолтин“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top