Руска подморница стигна до најдлабокото место на Земјината кора

Руската мини подморница „Витез“, без екипаж успешно се спушти на најдлабокото место на Земјината кора и најдлабокиот дел од светскиот океан, пишува sputniknews. Подморницата успешно се …

Руска подморница стигна до најдлабокото место на Земјината кора Прочитај повеќе »