Форест Гамп

Имам снимено над стотина филмови во кариерата, но само четири ги сметам за добри, рече холивудскиот актер Том Хенкс

Оскаровецот Том Хенкс кој во кариерата од четири децении има глумено во повеќе од сто филмови, во интервју за People рече дека само четири од нив ги …

Имам снимено над стотина филмови во кариерата, но само четири ги сметам за добри, рече холивудскиот актер Том Хенкс Прочитај повеќе »

(Видео) Боливуд снима своја верзија на Форест Гамп

Боливуд ќе снима своја верзија на култниот класик и најскапиот филм во историјата „Форест Гамп“. Индијската адаптација копирала неколку антологиски сцени од оригиналниот филм кој …

(Видео) Боливуд снима своја верзија на Форест Гамп Прочитај повеќе »

Scroll to Top