Франс прес

Огромен астероид ќе помине денес покрај Земјата

Огромен астероид ќе помине денес меѓу Земјата и Месечината, феномен кој е безопасен за населението и се случува еднаш во десет години, пренесе агенцијата „Франс …

Огромен астероид ќе помине денес покрај Земјата Прочитај повеќе »

Европски дипломат шпионирал за Кина

Германските правосудни органи соопштиле денес дека отвориле истрага поврзана за тројца луѓе, осомничени дека шпионирале за Кина. Според некои германски медиуми, еден од нив е …

Европски дипломат шпионирал за Кина Прочитај повеќе »

Жерар Депардје обвинет за силување

Француското обвинителство поведе истрага против актерот Жерар Депардје за силување дваесетгодишна девојка. Францускиот актер деновиве доби тужба во која се вели дека тој за време на …

Жерар Депардје обвинет за силување Прочитај повеќе »

Scroll to Top