Францис

(Фото) Папата во затвор им ги миел нозете на затворениците

Папата Фрањо на Велики четврток служел миса во затвор каде што им ги миел нозете на дванаесет затвореници, меѓу кои биле и двајца муслимани, еден …

(Фото) Папата во затвор им ги миел нозете на затворениците Прочитај повеќе »

(Видео) Папата Франциско погоден во главата со шапка

Папата Франциско во текот на посетата на Чиле, додека ја поздравувал масата народ по улиците, бил погоден со шапка. Додека се возел во својот „папамобил“ …

(Видео) Папата Франциско погоден во главата со шапка Прочитај повеќе »

Scroll to Top