(Галерија) Откако го освои пехарот, се ожени италијанскиот фудбалер Бернардески, цел град му дојде на свадба

Италијанскиот фудбалер Федерико Бернардерски се ожени 48 часа откако го освои европскиот пехар. Играчот на Јувентус се венчаше со својата девојка Вероника Чарди, која е …

(Галерија) Откако го освои пехарот, се ожени италијанскиот фудбалер Бернардески, цел град му дојде на свадба Прочитај повеќе »