фунти

Од каде му се милионите на британското кралско семејство

Британското кралско семејство има повеќекратни извори на приход, а кралицата тежи 360 милиони фунти, пренесуваат медиумите. Таа и нејзиниот син, принцот Чарлс, заработуваат најмногу од …

Од каде му се милионите на британското кралско семејство Прочитај повеќе »

Нови бизарни теории на оние кои веруваат дека Земјата е рамна

Во Велика Британија годинава беше одржана конференција на која беа застапени мислења за тоа дека Земјата е рамна, а не тркалезна. На конференцијата учествувале 200 …

Нови бизарни теории на оние кои веруваат дека Земјата е рамна Прочитај повеќе »

Поради недостиг на „кеш“ пропаднаа рестораните на Џејми Оливер

Ѕвездата од емисијата „Голиот готвач“ Џејми Оливер за Financial Times вели дека бројните лоши финансиски одлуки, го довеле до раб на банкрот и дека имал …

Поради недостиг на „кеш“ пропаднаа рестораните на Џејми Оливер Прочитај повеќе »

Пијан морнар упаднал на свадба, ја пипкал невестата и плукал по гостите

Софи Симондс од Шкотска, својата свадба, како и сите други ќе ја памети до крајот на својот живот, но не како најсреќниот ден. Барем не …

Пијан морнар упаднал на свадба, ја пипкал невестата и плукал по гостите Прочитај повеќе »

Осудени сексуални предатори и педофили добиле повеќе од милион фунти правна помош затоа што се сиромашни муслимани

Некои од припадниците на бандата добија помош и сега цела нација во Велика Британија е згрозена кога се отвори новата постака, во која тие се …

Осудени сексуални предатори и педофили добиле повеќе од милион фунти правна помош затоа што се сиромашни муслимани Прочитај повеќе »

Scroll to Top